Burana 200 mg

Itsehoitolääke
Burana tunnetaan tehokkaana kipu- ja särkylääkkeenä. Se alentaa myös kuumetta ja poistaa tulehdusta. Buranan vaikuttava aine on ibuprofeeni. Burana 200 mg tabl.sopii myös lapsille.

Käyttöaiheet:

Tilapäiset kipu- ja kuumetilat, kuten virusten aiheuttaman nuhakuumeen ja influenssan oireet, lihas- ja nivelkivut, päänsärky, reumasärky, kuukautiskivut ja hammassärky. Pitkäaikaiseen käyttöön vain lääkärin määräyksestä.

Pakkaukset:

Burana 200 mg 20, 30 ja 50 tabl.

Pakkausselosteet:

Burana 200 mg ja 400 mg