Aptus DermaFlex purutabletti

Täydennysrehuvalmiste koirille ihon hyvinvointiin.

Käyttöaiheet:

Aptus DermaFlex on välttämättömiä rasvahappoja (omega-3 ja -6), aminohappoja ja vitamiineja sisältävä täydennysrehu koirien ihon ja turkin hyvinvointiin.

Ihovaivojen, kuten kutina ja hilseily, yhteydessä ravintoaineiden tarve lisääntyy. Aptus DermaFlex tukee ja auttaa vahvistamaan ihon suojakerrosta.

Annostus:

1 purutabletti/10 kg päivittäin. Enintään 4 purutablettia päivässä. Jos päiväannos on enemmän kuin 1 purutabletti, jaetaan annos annettavaksi aamulla ja illalla.

Säilytys:

Huoneenlämmössä (15–25 °C)

Pakkaukset:

Noin 60 purutablettia (210 g)

Koostumus:

1 purutabletti (3,5 g) sisältää: Metyylisulfonyylimetaani (MSM) 150 mg, GLA 90 mg, metioniini 50 mg, L-kysteiini 50 mg, rypäleen siemenöljy 30 mg, C-vitamiini 25 mg, L-proliini 25 mg, perillasiemenöljy 20 mg, E-vitamiini 10 IU, EPA 11 mg, DHA 7 mg, sinkki 5 mg, hyaluronihappo 5 mg, B3-vitamiini (niasiini) 4 mg, A-vitamiini 45 IU.

Ravintoainekoostumus: Valkuainen 26 %, rasvapitoisuus 18 %, raakakuitu 3 %, epäorgaaniset aineet 7 %.

Raaka-aineet: Hiiva, purasruohoöljy, kasviperäinen kananmaku, glyseriini, metyylisulfonyylimetaani (MSM), kalaöljykonsentraatti, rypäleen siemenöljy, perillasiemenöljy, hyaluronihappo, maltodekstriini, kalsiumfosfaatti. Stabilointi- ja säilöntäaineet.